Aktualności

Praca zdalna w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 16.04.2021 r.

 

W dniach 13-15 kwietnia 2021 roku kolejny raz po wcześniejszych rozmowach telefonicznych, dostarczyliśmy naszym podopiecznym materiały do wykonania pracy zdalnej. Wśród materiałów do terapii w domach naszych uczestników znajdowały się rzeczy przydatne do tworzenia rękodzieła, realizowania treningu aktywności twórczej oraz treningu pamięci i wiedzy ogólnej. Jest to również dobra okazja do bezpośrednich rozmów na tematy bieżące dotyczące naszych podopiecznych.

 

Dużą satysfakcję zarówno kadrze jak i uczestnikom po raz kolejny sprawiło wspólne oglądanie wykonanych prac.

 

Czytaj więcej

Prace porządkowe i ogrodowe przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 15.04.2021 r. 

 

W związku z nadejściem wiosny przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie rozpoczęły się prace porządkowe, polegające na oczyszczeniu terenu po zimie oraz przygotowaniu ziemii do ponownego założenia ogrodu i działki warzywnej.

Pracą objęte zostały tereny ogrodu oraz polbruk, który został zamieciony i umyty. Kadra rozpoczęła prace pielęgnacyjne przy rabatkach oraz odchwarzczanie ogrodu różanego, w którym podczas ciepłych dni nasi uczestnicy bardzo chętnie spędzają czas wolny. Ogród zyska nowe oblicze dzięki dodaniu elementów dekoracyjnych. Nieodłącznym elementem naszych wiosennych porządków jest również przycinanie drzew i krzewów ozdobnych z zastosowaniem oprysków przeciwgrzybiczych. Prace objęły również szklarnie.

 

Czytaj więcej

Sukces uczestniczki Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie w Konkursie Poetyckim

Elbląg, dnia 15.04.2021 r. 

Pomimo pandemii i związanych z nią ograniczeń, aktywność nasza i naszych uczestników nie maleje. Kiedy otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w konkursie zorganizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku, nie mieliśmy wątpliwości, że po raz kolejny nasz Dom weźmie w nim udział. Aktywizowanie i promowanie umiejętności naszych uczestników są dla nas niezmiennie ważne, a teraz w tym niełatwym czasie izolacji sprzyjają poprawie samopoczucia i podnoszą motywację do działania.

Konkurs poetycki zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji w tym roku nosił tytuł "Życie w izolacji" i adresowany był do Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

Nasza uczestniczka pani Alicja Kryłow napisała wiersz zatytułowany "Przemyślenia w izolacji" i za tę pracę otrzymała II miejsce w konkursie oraz dyplom i atrakcyjne nagrody. Wszystko to zostało przekazane naszej uczestniczce.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie do Konkursu.

 

Przemyślenia w izolacji

 

 

 

W małej szufladzie w starej komodzie

Tam słodkim snem zasnął mój skarb.

Zaglądam rzadko, lecz zawsze w zachwycie

Wspominam młodości czas.

 

Takie same dziś noce utkane gwiazdami

Jednak dni niepokojem usłane.

Zagubieni w świecie w izolacji trwamy.

Wirus jest wszędzie – pandemia jest z nami.

 

Na trudne chwile, na ciszy czas

Odtwarzam życia pogodne dni

Rodzinne pamiątki, skarby sprzed lat

I fotografie – one leczą mój strach

 

Na co dzień my dwoje leczymy nastroje,

Gdy zmusi potrzeba, gdy chleba już brak.

Plecak na plecy, maseczka na twarz

Wędruję do sklepu kilometr lub dwa.

 

Pandemia zmąciła nam radość życia.

Niepokój ogarnął już cały świat.

Póki nie zgaśnie nadziei blask,

Dźwigamy życie kolejny raz.

 

Mój mały pierścionek trzymam dziś w dłoni,

Pamiątkę od Ciebie na wspólne dni.

W blasku rubinu lśni złota korona,

Talizman na szczęście, na lepsze dni.

 

Alicja Kryłow

marzec 2021

 

 

 

Czytaj więcej

Wręczenie upominków uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie z okazji Świąt Wielkanocnych

Elbląg, dnia 01.04.2021 r. 

Świąta Wielkiej Nocy i celebrowane w tym czasie Misterium Paschalne Jezusa Chrystusa to czas wielkiej radości ze Zmartwychwstania Pana. Umocnieni wiarą i oczekiwaniem na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, pragniemy wspólnie celebrować to niezwykłe wydarzenia. W tym roku nasze obchody tych ważnych w Kościele Katolickim wydarzeń przybrać musiały inna formę. Święta to czas, który jednoczy i zbliża ludzi i dlatego, nie mogąc być razem, postanowiliśmy sprawić naszym uczestnikom przyjemność i dać świadectwo tego, że niezmiennie są w naszych myślach. Z tej okazji przygotowaliśmy naszym uczestnikom wielknocne potrawy, koszyczek z tradycyjną święconką, świąteczne upominki oraz tematyczne kartki z życzeniami. Podczas składania życzeń nie zabrakło wzruszeń i słów otuchy.

Raz jeszcze wszystkim podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie oraz ich Najbliższym składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, rodzinnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Czytaj więcej

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 31.03.2021 r. 

 

Pomimo, że pandemia zmieniła naszą codzienność, w naszym Ośrodku i w tym roku nie mogło zabraknąć atmosfery i klimatu Świąt Wielkanocnych. Kadra Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie od kilku dni przygotowuje w pracowni kulinarnej tradycyjne potrawy- wędzone mięsa i sery, malowane jajka, wielkanocne babki, żurek i tradycyjny chlebek. Poza przygotowaniami tradycyjnych świątecznych potraw, w pracowni rękodzielniczej powstały tematyczne upominki oraz Wielkanocne kartki. Wszelkie przygotowane przez nas potrawy i podarunki trafią do rąk naszych podopiecznych jeszcze przed Świętami.

 

Czytaj więcej

Praca zdalna w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 29.03.2021 r.

Pandemia i związane z nią obostrzenia przyczyniły się do konieczności przeorganizowania naszej dotychczasowej pracy. W związku z tym, że nasi uczestnicy są osobami aktywnymi i chętnymi do działania, doskonale dostosowali się do zasad pracy zdalnej.

Po raz kolejny po wcześniejszych rozmowach, kierując się preferencjami naszych podopiecznych, dostarczyliśmy materiały do wykonania zadań w domach. Wśród nich znajdowały się materiały do tworzenia rękodzieła, realizowania treningu aktywności twórczej oraz treningu pamięci i wiedzy ogólnej. Przekazanie zadań jest też doskonałą okazją do poprawienia uczestnikom nastroju chwilą rozmowy i okazaniem wsparcia.

Dużą radość zarówno kadrze jak i uczestnikom sprawia zapoznawanie się z wykonanymi pracami, które uczestnicy przekazują w chwili otrzymania nowych propozycji pracy zdalnej.

Czytaj więcej

Aktywizowanie uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie podczas pandemii

Elbląg, dnia 16.03.2021 r. 

W związku z zawieszeniem funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie z myślą o uczestnikach pracownicy przygotowują materiały do pracy w domach. Jest to forma aktywizowania oraz wspierania naszych podopiecznych w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Wszelkie materiały wybierane są na podstawie rozmów indywidualnych z naszymi podopiecznymi oraz ich codziennych preferencji podczas treningów. Wśród przygotowanych materiałów znajdują się te związane z treningiem pamięci i koncentracji, jak i materiały do arteterapii, biblioterapii, terapii ruchowej, a także do treningu wiedzy ogólnej. Wykonane prace uczestnicy przekazują w momencie odbioru kolejnych zadań i są ona archiwizowane. Poza tego rodzaju opieką, pracownicy ŚDS niezmiennie służą pomocą poprzez prowadzenie rozmów wspierających i pomaganie w sprawach życia codziennego.

Czytaj więcej

Odwiedziny uczestniczek Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie z okazji Dnia Kobiet

Elbląg, dnia 10.03.2021 r. 

Dzień Kobiet to święto, które każda kobieta powinna wspominać z uśmiechem na twarzy. Każdego roku o wyjątkową oprawę tego święta dbają panowie uczestnicy i pracownicy naszego Ośrodka. Tym razem w związku z pandemią celebrowanie Dnia Kobiet przybrało inna formę- uczestniczki zostały odwiedzone w swoich domach. Każda z pań otrzymała upominek oraz serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Wizyty odbyły się w bardzo miłej atmosferze.

Raz jeszcze wszystkim paniom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

   

Czytaj więcej

Odwiedziny uczestniczek z okazji Dnia Kobiet

 Elbląg, dnia 09.03.2021 r.

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet terapeuci ŚDS w Jegłowniku odwiedzili nasze uczestniczki z drobnym upominkiem i z serdecznymi  życzeniami. W podziękowaniu otrzymali piękne uśmiechy naszych Pań.

 

 

 

Czytaj więcej
1 2 3

 


  


                                                                                                                     
.