Aktualności

Praca zdalna w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 13.01.2021 r. 

Terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie nieustannie przygotowują nowe pakiety terapeutyczne dostosowane do zainteresowań i możliwości Uczestników. 

Zależy nam, aby w trudnym dla wszystkich czasie utrzymywać kontakt z naszymi podopiecznymi oraz aby czuli, że mimo odległości która nas dzieli jesteśmy z nimi.

 

     

Czytaj więcej

Praca zdalna z Uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 07.01.2021 r.

 

 Wielu Uczestników dostosowało się do formy zajęć zdalnych i wykonują powierzone im zadania. W całej tej sytuacji my terapeuci dostrzegamy morze nowych możliwości rozwoju naszych Uczestników, choćby kreatywność, przełamywanie barier, czy wiara we własny potencjał. Poza przygotowywaniem coraz to nowych zadań dla naszych podopiecznych, pracownicy ŚDS w Kwietniewie telefonicznie służą pomocą oraz wsparciem.

          

 

Czytaj więcej

Życzenia Świąteczne

 Elbląg, dnia 24.12.2020 r.

 

 

 

 

Czytaj więcej

WSPIERANIE OSÓB SAMOTNYCH W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM

 Elbląg, dnia 24.12.2020 r.

W dzień wigilii szczególną troską otoczyliśmy samotnych uczestników ŚDS w Kwietniewie. Dostarczyliśmy im potrawy wigilijne, aby w tym trudnym okresie chociaż na chwilę mogli oni poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze raz życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

 

 

 

Czytaj więcej

Spotkanie Wigilijne pracowników ŚDS w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 23.12.2020 r.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie odbyło się spotkanie wigilijne Pani Kierownik, Jadwigi Kubackiej z pracownikami. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze – zostały złożone świąteczne życzenia, a także spożyliśmy wspólnie wigilijny posiłek. Pomimo trudnej sytuacji udało nam się zachować świąteczną tradycję. 

 

 

Czytaj więcej

Dostarczanie paczek świątecznych uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 21.12.2020 r. 

 

Jak co roku dla naszych uczestników przygotowaliśmy paczki świąteczne, aby umilić im czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W tym roku, ze względu na wyjątkowe okoliczności, nie odbyła się tradycyjna wigilia w ŚDS, gdzie odwiedzał nas Św. Mikołaj. W związku z tym paczki zostały dostarczone uczestnikom wprost do ich domów. Spotkaniom z podopiecznymi towarzyszyło dużo radości. Zarówno uczestnicy jak i my tęsknimy za sobą wzajemnie i chętnie z okazji świąt spotkalibyśmy się w gronie społeczności ŚDS, złożylibyśmy sobie życzenia, przytulili się i porozmawiali o planach na przyszły rok. Niestety w tym roku pozostaje nam tylko złożenie sobie wzajemnie życzeń i pozdrowić się z bezpiecznej odległości.

Wszystkim osobom związanym z naszym ŚDS w Kwietniewie życzymy Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

 

        

 

 

 

Czytaj więcej

Praca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 15.12.2020 r.

 

 

Podczas czasowego zawieszenia działalności ŚDS pracownicy naszego domu angażują się w pracę związaną ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Przygotowywane są upominki dla uczestników, co sprawia nam dużo radości, bo choć nasz kontakt z podopiecznymi jest ograniczony to myślami cały czas jesteśmy blisko nich. Tuż przed świętami podarunki zostaną wręczone naszym drogim Uczestnikom.

 

   

 

 

Czytaj więcej

Aktywizacja zdalna Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 11.12.2020 r.

 

 

W wyniku trwającego wciąż zawieszenia działalności Naszego Domu, pracownicy ŚDS nieustannie monitują sytuacje podopiecznych. W odpowiedzi na ich potrzeby i z uwzględnieniem możliwości, zainteresowań, po raz kolejny przygotowane zostały materiały do aktywizacji zdalnej. Przekazanie nowych zestawów i odbiór wykonanych wcześniej prac odbywało się w dniach 10- 11 grudnia. Nie odbyło się bez wzruszeń stęsknionych podopiecznych i wdzięczności za otrzymaną troskę i wsparcie.

 

 

             

Czytaj więcej

Dzień Pracownika Socjalnego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 30.11.2020 r.

       Dzień Pracownika Socjalnego będący dniem wszystkich pracowników pomocy społecznej jest w naszym Domu uroczyście obchodzony co roku i tym razem tradycji stało się zadość. Ten dzień został wprowadzony zapisem znowelizowanej ustawy o pomocy społecznej z dnia 14 czerwca 1996 roku i stanowi upamiętnienie spotkania polityków z pracownikami socjalnymi w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, wyznaczającego wówczas nowy kierunek zmian w pomocy społecznej. 
Dzień Pracownika Socjalnego jest formą wyróżnienia pracowników pomocy społecznej i zwrócenia uwagi na szeroki zakres zadań, jakie oni wykonują na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia. Z tej okazji otrzymaliśmy nagrody, życzenia oraz podziękowania za służbę drugiemu człowiekowi z rąk Pani Kierownik ŚDS Jadwigi Kubackiej w imieniu Pani Prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej  Anny Szyszka.
Dziękujemy za docenienie naszych starań i zaangażowania w pracę.
 
             
 
 
 
 
 
Czytaj więcej

Dzień Pracownika Socjalnego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jegłowniku

 Elbląg, dnia 24.11.2020 r.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przypadającego corocznie na dzień 21 listopada w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jegłowniku odbyło się uroczyste spotkanie kadry placówki. W imieniu Pani Anny Szyszki - Prezes Zarządu Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej w Elblągu na ręce pracowników złożono uroczyste podziękowania za nieustający wysiłek i zaangażowanie w pracy na rzecz osób potrzebujących życząc sukcesów w dalszej pracy.

  

 

Czytaj więcej
1 2 3

 


  


                                                                                                                     
.