Aktualności

INFORMACJA

 Elbląg, dnia 18.06.2020 r.

 

Zarząd Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej informuje, że z dniem 25.06.2020 r. rozpoczyna działalność Ośrodek Integracyjno-Wypoczynkowy "STOKROTKA" w Stegnie.

 

Czytaj więcej

Wznowienie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Jegłowniku

 Elbląg, dnia 03.06.2020 r.

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Jegłowniku informuje, że od poniedziałku 01.06.2020 r. wznowiono zajęcia terapeutyczne dla uczestników. 
Działalność placówki została wznowiona w zaostrzonym reżimie sanitarnym, zgodnie z rekomendacjami przygotowanymi przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,  z przestrzeganiem wszystkich środków bezpieczeństwa Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia.  Opracowane procedury zostały przekazane zarówno pracownikom, uczestnikom jak i rodzicom/opiekunom prawnym.  Zasady i wprowadzone procedury będą obowiązywały do odwołania. 

Wszyscy cieszymy się z możliwości wznowienia działalności placówki.  

W załączeniu krótka fotorelacja. 

 

  

 

 

Czytaj więcej

Wznowienie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 03.06.2020 r.

W dniu 01.06.2020 r. została wznowiona działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie. Ku uciesze naszej oraz stęsknionych Uczestników mogliśmy się ponownie spotkać, porozmawiać, opowiedzieć jak spędzaliśmy ten trudny dla wszystkich czas. Podczas zajęć wzajemnie dbamy o to by każdy czuł się bezpiecznie, dlatego też wprowadziliśmy w życie obowiązujące zasady reżimu sanitarnego. Mamy także nadzieję, że wspólnie odnajdziemy się w nowej rzeczywistości. 
 
 
 
 

 

 
Czytaj więcej

Życzenia Świąteczne

 

                           

 

Czytaj więcej

Informacja

 Elbląg, dnia 06.04.2020 r.

        W związku z zawieszeniem funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy  w Jegłowniku z powodu epidemii informujemy, że pracownicy Domu codziennie pełnią dyżury.
       Nawiązują kontakt telefoniczny z uczestnikami, ich rodzicami i opiekunami. Uczestnikom samotnym robią zakupy i realizują recepty. Ponadto w sytuacjach kryzysowych prowadzą z uczestnikami rozmowy wspierające, na bieżąco informują o sytuacji w kraju i zaleceniach Rządu. Pracownicy szyją maseczki, które zostały przekazane wszystkim podopiecznym Domu, mieszkańcom Jegłownika,  a także dla służb  medycznych.
    Wszyscy uczestnicy naszego Domu posiadają numery kontaktowe do kierownika i pracowników domu, aby móc w razie potrzeby nawiązać kontakt. 
     Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych  uczestnikom zostały zawiezione kartki świąteczne.
 
      
 
Czytaj więcej

Informacja

 Elbląg, dnia 02.04.2020 r.

 

W związku z poleceniem Wojewody Warmińsko - Mazurskiego o zawieszeniu działalności Środowiskowych Domów Samopomocy w Kwietniewie i Jegłowniku z powodu COVID-19,  pracownicy podczas pełnienia codziennych dyżurów w trosce o swoich Uczestników utrzymują kontakt telefoniczny oraz osobisty starając się zabezpieczać podstawowe potrzeby; tj. zrobienie zakupów, zrealizowanie recept, rozmowy wspierające. Nasi pracownicy podczas dyżurów szyją maseczki ochronne i dostarczają je swoim podopiecznym oraz przygotowują kartki świąteczne dla wszystkich Uczestników.

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIE

 Elbląg, dnia 16.03.2020 r.

W związku z rozwijającym się wirusem COVID -19 Prezes Zarządu Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej w Elblągu podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich porad prawnych i psychologicznych od dnia 17.03.2020 r. do odwołania. 
 
Biuro czynne w godz. 09.00 – 14.00
 
 
                                                                                                           Prezes Zarządu
 
 
 
 
OGŁOSZENIE
 
 
W związku z poleceniem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11.03.2020 r.  zawiesza się działalność  Środowiskowego Domu Samopomocy  w Jegłowniku i Kwietniewie od dnia 12.03.2020 r. do odwołania.
 
W w/w placówkach pełnione są dyżury przez pracowników tych domów.
W sytuacjach trudnych osoby samotne wymagające interwencji prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami domów.
ŚDS Kwietniewo – 55/230-45-28
ŚDS Jegłownik – 55/231-24-37
 
                                                                   Zarząd Stowarzyszenia 

 

 
Czytaj więcej

Dzień Kobiet i Mężczyzn w ŚDS w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 10.03.2020 r.

Marzec to miesiąc, w którym świętujemy Dzień Kobiet i Mężczyzn. Jak każdego roku postanowiliśmy wspólnie uczcić te dwa Święta, przygotowując sobie wzajemnie niespodzianki. 
Z okazji Dnia Kobiet panowie przygotowali występ artystyczny, podczas którego wykonali najpiękniejsze polskie przeboje o kobietach. Wszyscy doskonale się przy tym bawili. 
Panie z okazji Święta Panów przygotowały wierszyki z życzeniami, które uroczyście odczytały. 
Ten wyjątkowy dzień postanowiliśmy uczcić wręczając sobie także podarunki. 
Był to bardzo miły i uroczysty dzień.
 
 
 
 
Czytaj więcej

Występ grupy teatralnej i warsztaty rękodzielnicze w ŚDS w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 10.03.2020 r.

W dniu 5 marca bieżącego roku w Środowiskowym Domu w Kwietniewie miało miejsce szczególne wydarzenie. W murach naszego Domu gościliśmy bardzo miłych gości - dzieci i pracowników zaprzyjaźnionej z naszym Ośrodkiem - Szkoły Podstawowej w Rychlikach. 
Do tego wydarzenia grupa teatralna naszego Domu przygotowywała się od kilku tygodni, by móc przed gośćmi wystawić sztukę pt. „Na straganie” autorstwa Jana Brzechwy. Występ naszych uczestników dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, za które dzieci podziękowały gromkimi brawami. Po występie nadszedł czas kolejnej atrakcji, podczas której nasi uczestnicy przedstawili dzieciom ciekawostki dotyczące zwyczajów wielkanocnych.  Wprowadzeni w świątecznym klimat mali goście, zostali zaproszeni do pracowni rękodzielniczej, gdzie odbyły się warsztaty szycia wielkanocnych króliczków. Gotowe maskotki dzieci mogły zabrać na pamiątkę do swoich domów.
Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i wspólnie spędzony czas.
 
 
 
 
 
Czytaj więcej
1 2 3

 


  


                                                                                                                     
.