Aktualności

Zajęcia wspierająco-aktywizujące w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 09.09.2020 r. 

 

Pomimo pandemii, która przyczyniła się do wstrzymania wyjazdów i wielu innych lubianych przez naszych uczestników form spędzania czasu poza Ośrodkiem, nasza aktywność i zapał do działania nie zmalały. W celu podtrzymania i rozwijania nabytych umiejętności niezmiennie w poszczególnych salach odbywają się zajęcia.

Nieodłącznym celem uczestnictwa w zajęciach jest przeciwdziałanie izolacji społecznej. Wszelkie podejmowane przez kadrę Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie zadania nastawione są na wsparcie psychologiczne i terapeutyczne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych. Równolegle z treningami, które odbywają się w poszczególnych salach, realizowane są zajęcia z fizjoterapii, umożliwiające rozwój fizyczny i usprawnienie.

Poza zajęciami realizowanymi na co dzień, cyklicznie organizowane są zajęcia ukierunkowane na wsparcie i rozwój uczestników z niepełnosprawnością sprzężoną. W ostatnim czasie w ramach zajęć z uczestnikami z niepełnosprawnością sprzężoną w sali rękodzielniczej odbyły się zajęcia o tematyce jesiennej- uczestnicy przy asyście terapeutów tworzyli rustykalne kompozycje o tematyce jesiennej i dożynkowej.

Wszelkie wydarzenia, w jakich wspólnie bierzemy udział, odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym i zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

 

 

Czytaj więcej

Spotkanie Prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej Pani Anny Szyszka w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

  Elbląg , dnia 01.09.2020 r

 

W dniu 31 sierpnia 2020 roku odbyło się spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie z Prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej Panią Anną Szyszka.Głównym celem spotkania było przekazanie informacji o podpisaniu umowy z Wójtem Gminy Rychliki Panem Zbigniewem Lichuszewskim dotyczącej powierzenia realizacji zadania publicznego, tj. dalszego prowadzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie  na kolejne pięć lat (01.09.2020- 31.08.2025). Podczas spotkania pracownikom na czas określony zostały wręczone nowe umowy.Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, podczas którego Pani Prezes przeprowadziła rozmowy z uczestnikami i pracownikami. 

Czytaj więcej

Szkolenie "Kultura w sieci" w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

 W dniu 14 sierpnia 2020 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie odbyło się szkolenie komputerowe zatytułowane "Kultura w sieci" zrealizowane przez Akademię Kompetencji Cyfrowych. Jest to już kolejna część spotkań skierowanych do uczestników, a ich cel to podwyższenie kompetencji cyfrowych naszych podopiecznych.Podczas dwóch dni szkolenia nasi uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak odnaleźć w Internecie ciekawe zasoby kulturalne i edukacyjne, mieli także możliwość poznania portali prezentujących dorobek polskiej kultury oraz zostali wtajemniczeni w sposoby dzielenia się za pośrednictwem Internetu własną twórczością przy uwzględnieniu podstaw prawa autorskiego. Istotnym punktem było także zapoznanie zebranych z zasadami ochrony danych i bezpieczeństwa informacji. Po zrealizowaniu wszystkich punktów szkolenia uczestnicy otrzymali dyplom jego ukończenia.

Spotkania odbyły się w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

Czytaj więcej

Codzienność w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 28.07.2020 r.

Tegoroczne lato jest dla nas wszystkich wyjątkowe. Z powodu pandemii, zmuszeni jesteśmy zrezygnować z wielu zaplanowanych zajęć i wycieczek, jednak nie tracimy pogody ducha i chęci do spędzania wspólnego czasu w sposób aktywny i pożyteczny. Sprzyja temu umiejscowienie naszego Domu, położonego w malowniczej miejscowości i na pięknym jej terenie. 
Na tym właśnie terenie, dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu kadry i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie, powstał przepiękny ogród różany. Jest to miejsce, w którym uczestnicy bardzo chętnie się relaksują podczas czasu wolnego.
Spacerując po terenie naszego Domu, można podziwiać również wspaniałe rabatki obfitujące w kolorowe kwiaty.  W tym roku obficie obrodził także nasz ogród, z którego owoce i warzywa są poddawane obróbce w pracowni kulinarnej. Powstają z nich przetwory oraz zdrowe dania spożywane na bieżąco. Nowym, cieszącym się dużym zainteresowaniem elementem na naszym terenie, jest wędzarnia.  Wiedzę na temat procesu wędzenia, jego charakterystyki i dostępnych metod, chętnie pogłębiają zarówno panie jak i panowie. 
Czas spędzony na świeżym powietrzu ma dla nas szczególe znaczenie, a duży wachlarz możliwości sprawia, że każdy znajduje tu coś dla siebie. 
 
   
   
 
Czytaj więcej

Wyjazd uczestników ŚDS w Kwietniewie do Ośrodka Wypoczynkowego Stokrotka w Stegnie

 Elbląg, dnia 15.07.2020 r.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie w tym roku tradycyjnie wybrali się nad morze. Ośrodek Stokrotka znajduje się w Województwie Pomorskim w miejscowości Stegna na Mierzei Wiślanej nad Zatoką Gdańską na terenie pięknego sosnowego lasu . Nasz turnus odbył się w dniach od 6 do 8 lipca 2020 roku.
Wszelkie wydarzenia, w których braliśmy udział, odbywały się w zaostrzonym reżimie sanitarnym i zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz z przestrzeganiem wszystkich środków bezpieczeństwa Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
Po zakwaterowaniu, uczestnicy zostali zapoznani z harmonogramem pobytu nad morzem. Poza treningami życia codziennego, pobyt nad morzem umożliwił nam nowe doświadczenia- talasoterapia- forma terapii, wykorzystująca morski klimat i sylwoterapia- terapia realizowana poprzez przebywanie wśród drzew. Spacery i odpoczynek na świeżym powietrzu wpłynęły kojąco na nasze samopoczucie.
 
    
          
 
Czytaj więcej

INFORMACJA

 Elbląg, dnia 18.06.2020 r.

 

Zarząd Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej informuje, że z dniem 25.06.2020 r. rozpoczyna działalność Ośrodek Integracyjno-Wypoczynkowy "STOKROTKA" w Stegnie.

 

Czytaj więcej

Wznowienie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Jegłowniku

 Elbląg, dnia 03.06.2020 r.

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Jegłowniku informuje, że od poniedziałku 01.06.2020 r. wznowiono zajęcia terapeutyczne dla uczestników. 
Działalność placówki została wznowiona w zaostrzonym reżimie sanitarnym, zgodnie z rekomendacjami przygotowanymi przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,  z przestrzeganiem wszystkich środków bezpieczeństwa Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia.  Opracowane procedury zostały przekazane zarówno pracownikom, uczestnikom jak i rodzicom/opiekunom prawnym.  Zasady i wprowadzone procedury będą obowiązywały do odwołania. 

Wszyscy cieszymy się z możliwości wznowienia działalności placówki.  

W załączeniu krótka fotorelacja. 

 

  

 

 

Czytaj więcej

Wznowienie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 03.06.2020 r.

W dniu 01.06.2020 r. została wznowiona działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie. Ku uciesze naszej oraz stęsknionych Uczestników mogliśmy się ponownie spotkać, porozmawiać, opowiedzieć jak spędzaliśmy ten trudny dla wszystkich czas. Podczas zajęć wzajemnie dbamy o to by każdy czuł się bezpiecznie, dlatego też wprowadziliśmy w życie obowiązujące zasady reżimu sanitarnego. Mamy także nadzieję, że wspólnie odnajdziemy się w nowej rzeczywistości. 
 
 
 
 

 

 
Czytaj więcej

Życzenia Świąteczne

 

                           

 

Czytaj więcej
1 2 3 4 5

 


  


                                                                                                                     
.