Aktualności

Akcja "Serdeczna karteczka" w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 27.01.2021 r. 

 

Zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa w Rychlikach przysłała naszym Uczestnikom kartki z życzeniami zrobionymi w ramach ogólnopolskiej akcji "Serdeczna karteczka". Co miesiąc uczniowie SP w Rychlikach wysyłają wybranym przez siebie seniorom własnoręcznie zrobione kartki, które mają na celu wywołanie uśmiechu na twarzach ich odbiorców.

Jest nam bardzo miło, że pomimo istniejącej izolacji społecznej kontakt pomiędzy naszymi placówkami pozostaje zachowany. Mamy nadzieję, że już wkrótce osobiście będziemy mogli podziękować dzieciom za ich wspaniałe prace i pamięć o nas.

Pozdrawiamy serdecznie uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Rychlikach.

Czytaj więcej

Dalszy etap aktywizowania uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie podczas pandemii

Elbląg, dnia 25.01.2021 r.

 

 

Od pierwszych dni zawieszenia działalności  kadra Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie z myślą o uczestnikach przygotowuje materiały do pracy w domach, by bezustannie aktywizować naszych podopiecznych.

Zadania do wykonania cyklicznie trafiają do rąk naszych uczestników - kadra  po raz kolejny wręczała je w dniach 21 i 22 stycznia  2021 roku. Wśród przygotowanych materiałów podopieczni odnaleźć mogą zadania związane z treningiem pamięci i koncentracji, a także materiały do biblioterapii, arteterapii,  terapii ruchowej oraz do treningu wiedzy ogólnej. Jesteśmy otwarci na prośby naszych podopiecznych, dlatego przygotowując materiały do pracy, bierzemy pod uwagę ich sugestie  i preferencje. Z radością i dumą pracownicy ŚDS odbierają i zapoznają się z wykonanymi pracami.

 

 

        

Czytaj więcej

Praca zdalna w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 13.01.2021 r. 

Terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie nieustannie przygotowują nowe pakiety terapeutyczne dostosowane do zainteresowań i możliwości Uczestników. 

Zależy nam, aby w trudnym dla wszystkich czasie utrzymywać kontakt z naszymi podopiecznymi oraz aby czuli, że mimo odległości która nas dzieli jesteśmy z nimi.

 

     

Czytaj więcej

Praca zdalna z Uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 07.01.2021 r.

 

 Wielu Uczestników dostosowało się do formy zajęć zdalnych i wykonują powierzone im zadania. W całej tej sytuacji my terapeuci dostrzegamy morze nowych możliwości rozwoju naszych Uczestników, choćby kreatywność, przełamywanie barier, czy wiara we własny potencjał. Poza przygotowywaniem coraz to nowych zadań dla naszych podopiecznych, pracownicy ŚDS w Kwietniewie telefonicznie służą pomocą oraz wsparciem.

          

 

Czytaj więcej

Życzenia Świąteczne

 Elbląg, dnia 24.12.2020 r.

 

 

 

 

Czytaj więcej

WSPIERANIE OSÓB SAMOTNYCH W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM

 Elbląg, dnia 24.12.2020 r.

W dzień wigilii szczególną troską otoczyliśmy samotnych uczestników ŚDS w Kwietniewie. Dostarczyliśmy im potrawy wigilijne, aby w tym trudnym okresie chociaż na chwilę mogli oni poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze raz życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

 

 

 

Czytaj więcej

Spotkanie Wigilijne pracowników ŚDS w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 23.12.2020 r.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie odbyło się spotkanie wigilijne Pani Kierownik, Jadwigi Kubackiej z pracownikami. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze – zostały złożone świąteczne życzenia, a także spożyliśmy wspólnie wigilijny posiłek. Pomimo trudnej sytuacji udało nam się zachować świąteczną tradycję. 

 

 

Czytaj więcej

Dostarczanie paczek świątecznych uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 21.12.2020 r. 

 

Jak co roku dla naszych uczestników przygotowaliśmy paczki świąteczne, aby umilić im czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W tym roku, ze względu na wyjątkowe okoliczności, nie odbyła się tradycyjna wigilia w ŚDS, gdzie odwiedzał nas Św. Mikołaj. W związku z tym paczki zostały dostarczone uczestnikom wprost do ich domów. Spotkaniom z podopiecznymi towarzyszyło dużo radości. Zarówno uczestnicy jak i my tęsknimy za sobą wzajemnie i chętnie z okazji świąt spotkalibyśmy się w gronie społeczności ŚDS, złożylibyśmy sobie życzenia, przytulili się i porozmawiali o planach na przyszły rok. Niestety w tym roku pozostaje nam tylko złożenie sobie wzajemnie życzeń i pozdrowić się z bezpiecznej odległości.

Wszystkim osobom związanym z naszym ŚDS w Kwietniewie życzymy Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

 

        

 

 

 

Czytaj więcej

Praca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 15.12.2020 r.

 

 

Podczas czasowego zawieszenia działalności ŚDS pracownicy naszego domu angażują się w pracę związaną ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Przygotowywane są upominki dla uczestników, co sprawia nam dużo radości, bo choć nasz kontakt z podopiecznymi jest ograniczony to myślami cały czas jesteśmy blisko nich. Tuż przed świętami podarunki zostaną wręczone naszym drogim Uczestnikom.

 

   

 

 

Czytaj więcej

Aktywizacja zdalna Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 11.12.2020 r.

 

 

W wyniku trwającego wciąż zawieszenia działalności Naszego Domu, pracownicy ŚDS nieustannie monitują sytuacje podopiecznych. W odpowiedzi na ich potrzeby i z uwzględnieniem możliwości, zainteresowań, po raz kolejny przygotowane zostały materiały do aktywizacji zdalnej. Przekazanie nowych zestawów i odbiór wykonanych wcześniej prac odbywało się w dniach 10- 11 grudnia. Nie odbyło się bez wzruszeń stęsknionych podopiecznych i wdzięczności za otrzymaną troskę i wsparcie.

 

 

             

Czytaj więcej
1 2 3 4 5

 


  


                                                                                                                     
.