Aktualności

Udział uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie w zabawie integracyjnej w Zalewie

Elbląg, dnia 06.06.2019 

W dniu 5 czerwca 2019 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie wzięli udział z zabawie o charakterze kulturalno- integracyjnym pt. „Jesteśmy razem”. Organizatorem spotkania był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zalewie, Klub Integracji Społecznej w Zalewie oraz Świetlica Środowiskowa Tęcza w Zalewie.

Wszyscy biorący udział w zabawie wystąpili w bajkowych przebraniach. Na początku spotkania nastąpiła prezentacja strojów gości z poszczególnych placówek. Kolejnym punktem spotkania była zabawa muzyczno-taneczna. Po tańcach nadszedł czas na oczekiwany przez wszystkich moment- wybranie króla i królowej balu. Po zakończonej zabawie wszyscy zebrani udali się na obiad. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę.

 

Czytaj więcej

Udział uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie w Konkursie Artystycznym Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko- Mazurskiego

Elbląg, dnia 03.06.2019 

W dniu 31 maja 2019 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie wzięli udział w Konkursie Artystycznym Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko- Mazurskiego. Organizatorem i pomysłodawcą tych corocznych spotkań jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu. Hasło przewodnie brzmi- Modnie, Muzycznie, Kolorowo i zobowiązuje do podejścia do tematu w sposób kreatywny.

Konkurs podzielony został na dwie konkurencje. W pierwszej z nich wystąpili: pani Alicja Kryłow, pani Grażyna Masalska, pani Jolanta Łukaszonek oraz pan Robert Grzemiński. Zadanie polegało na zaśpiewaniu piosenki o dowolnym mieście oraz przedstawieniu pokazu mody. Piosenką, która wówczas wybrzmiała ze sceny, była „Piosenka o mojej Warszawie” pana Mieczysława Foga, zaś przygotowany przez nas pokaz dotyczył mody z lat międzywojennych.

Kolejną rywalizacją był konkurs plastyczny, w którym nasz Dom reprezentowała pani Janina Dmytryszyn, wykonując pracę pt. Wizytówka z mojego miasta.

Z radością informujemy, że w konkursie plastycznym nasza uczestniczka wywalczyła puchar Województwa, zajmując pierwsze miejsce.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą zabawę.

 

Czytaj więcej

Festyn Rodzinny przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 31.05.2019

W dniu 30 maja 2019 roku na boisku przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie odbył się Festyn z okazji Dni Rodziny. Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Kwietniewie. W zabawie udział wzięli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rychlikach oraz okoliczni mieszkańcy.

Wśród atrakcji, czekających na dzieci, było między innymi: malowanie twarzy, zestaw do gry w minigolfa, pompowany zamek, pokaz dużych baniek mydlanych, zawody sportowe, pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego oraz zabawa karaoke i loteria fantowa.

Nie mogło zabraknąć również poczęstunku- na wszystkich zebranych czekały potrawy z grilla oraz smaczne ciasta przygotowane w ramach treningu kulinarnego.

Dziękujemy wszystkim za doskonałą zabawę.

 

 

Czytaj więcej

Warsztaty garncarskie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 30.05.2019 r.

W dniu 24.05.2019 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie odbyły się warsztaty garncarskie, w których gościnnie  wzięli udział uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jegłowniku. Warsztaty przygotowała i poprowadziła firma „Garncarnia”z Kamionka Wielkiego. Na początku spotkania uczestnicy wysłuchali krótkiej pogadanki na temat doboru mas ceramicznych, pracy koła garncarskiego oraz sposobu modelowania i pracy na kole.

 

Po wprowadzeniu nadszedł czas na najbardziej oczekiwaną przez uczestników część spotkania- zajęcia praktyczne. Każda chętna osoba mogła własnoręcznie przygotować wybraną przez siebie formę przy pomocy przygotowanej wcześniej gliny.  Efektem zajęć były piękne naczynia i przedmioty codziennego  użytku. Warsztaty dostarczyły wszystkim zebranym wiedzy w temacie powstawania wyrobów z ceramiki, sprzyjając równocześnie integracji.

  

 

 

Czytaj więcej

Występ artystyczny uczestników ŚDS w Kwietniewie podczas Dnia Działacza Kultury w Świętym Gaju

 Elbląg, dnia 29.05.2019 r.

24 maja 2019 roku twórcy kultury z terenu powiatu elbląskiego spotkali się w Święty Gaju, by uczcić Dzień Działacza Kultury. Z tej okazji corocznie przyznawane są nagrody i wyróżnienia osobom, które w swojej codziennej pracy wyróżniają się wyjątkową twórczością artystyczną lub zaangażowaniem w promowanie kultury. Z tej okazji Środowiskowy Dom Samopomocy w Kwietniewie zaprezentował część artystyczną.

 Przed widzami wystąpiła Grupa " Nadzieja ", która powstała w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie w 2013 roku. W skład zespołu wchodzą wszystkie osoby chętne do udzielania się artystycznie. Uczestnicy tworzący Grupę Nadzieja byli wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych.

W  Świętym Gaju przed publicznością zaprezentowali się :pani Alicja Kryłow,  odczytując wiersz swojego autorstwa, następnie pani Janina Dmytryszyn, pani Alicja Kryłow oraz pani Krystyna Priwer  przedstawiły swoją interpretację piosenki Tercetu Egzotycznego pt. "Pamela zegnaj", zaś pani Małgorzata Kowalczyk wystąpiła w piosence biesiadnej "Cyganeczka Zosia". Było to kolejne doświadczenie sceniczne naszych podopiecznych. Poza częścią artystyczną, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kwietniewie zaprezentował własnoręcznie wykonane prace, które powstały w ramach treningu aktywności twórczej w pracowni plastycznej oraz pracowni rękodzielniczej .

 

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, dziękując równocześnie za zaproszenie na Uroczystość.

  

 

 

Czytaj więcej

Udział uczestników ŚDS w Kwietniewie w VII Wojewódzkim Kabaretonie Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko- Mazurskiego

 Elbląg, dnia 29.05.2019 r.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie w dniu 23 maja 2019 roku wybrali się do Wolnicy, by wziąć udział w Konkursie "Nasza codzienność z przymrużeniem oka, czyli życie na wesoło", którego organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolnicy.  Tematyka spotkania dotyczyła humorystycznego spojrzenia na naszą codzienność i ludzkie postępowanie, a zadaniem grupy było zaprezentowanie się podczas występu kabaretowego. Nasz Dom zaprezentował się we fraszce pt. "Plotka" autorstwa uczestniczki pani Alicji Kryłow, która wystąpiła w roli narratora. Jest krótka historia o tym, jak wiele złego może wyrządzić mówienie o innych poza ich wiedzą. W roli lekarza wystąpiła pani Janina Dmytryszyn, księdzem był pan Kamil Wiśniewski, jako wójt wystąpił pan Marek Chilmanowicz, zaś tytułową plotkę zagrała pani Krystyna Priwer. Równolegle odbywał się konkurs plastyczny- uczestnicy mieli za zadanie namalowanie obrazu farbą olejną, a tematem było "Moje największe marzenie". Autorką naszego obrazu była pani Alicja Kryłow.

 W obu konkursach Środowiskowy Dom Samopomocy w Kwietniewie otrzymał wyróżnienie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą zabawę.

  

  

 

Czytaj więcej

Udział uczestników w warsztatach garncarskich

 Elbląg, dnia 27.05.2019 r.

 

W dniu 24.05.2019 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jegłowniku brali udział w  warsztatach garncarskich – treningu pracy z gliną organizowanych na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie. Warsztaty zrealizowała firma „Garncarnia” z Kamionka Wielkiego, gmina Węgorzewo. W trakcie warsztatów wykorzystano  glinę przygotowywaną własnoręcznie, według odtworzonych, starych technologii. Uczestnicy poznali podstawy ręcznego formowania gliny, formowania na kole garncarskim. W rezultacie powstały własne naczynia i przedmioty użytkowe. Warsztaty stanowiły  doskonałą okazję do bliższego poznania i integracji w ramach działalności obu placówek. 

  

  

 

Czytaj więcej

XXII Bartoszyckie Spotkania Artystyczne Osób Niesamodzielnych

 Elbląg, dnia 27.05.2019 r.

W dniu 24.05.2019 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jegłowniku brali udział w  XXII Bartoszyckich Spotkaniach Artystycznych Osób Niesamodzielnych (BSAON), organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartoszycach. Tegoroczne Bartoszyckie Spotkania Artystyczne przebiegały pod hasłem „Spotkanie pod żaglami” . Prezentacje artystyczne obejmowały występy sceniczne w rytmie muzyki szanty, wystawę prac rękodzielniczych wykonanych w ramach terapii zajęciowej oraz prezentację stoisk warsztatowych (rękodzieło, kulinaria).  W trakcie występów scenicznych wybrane grupy prezentowały repertuar taneczny, wokalny i teatralny, przygotowany w ramach całorocznych zajęć terapeutycznych.

Środowiskowy Dom Samopomocy z Jegłownika  odpowiedzialny był  za organizację stoiska warsztatowego. W tym roku zademonstrowaliśmy metody i techniki wykorzystywane w stolarstwie. Chętni mogli wykonać żaglówkę, stworzyć fragment rybackiej wioski, wykonać wieszak w kształcie ryby. Dodatkowo zaprezentowaliśmy nasz dorobek artystyczny w części wystawowej festiwalu.

 

Spotkanie zakończyło się piknikiem integracyjnym, urozmaiconym różnymi konkursami, zabawami oraz wspólnym obiadem. 

  

  

 

 

Czytaj więcej

Uczestnicy ŚDS w Jegłowniku na Festynie Służb Mundurowych

 Elbląg, dnia 15.05.2019 r.

W dniu 10 maja 2019 roku podopieczni ŚDS w Jegłowniku udali się na Festyn Służb Mundurowych  do Elbląga. Organizatorzy Festynu zapewnili dla odwiedzających szereg atrakcji. Podopieczni mieli szansę obejrzeć występ Orkiestry Wojskowej z Elbląga oraz  występ zespołu „Ence Pence Dance” z Klubu pwdDWDP-W.  Strefa pokazów dynamicznych obejmowała pokaz wyszkolenia i pracy psów służbowych, pokaz KRAV-MAGI przez żołnierzy pwdDWDP-W. Uczestnicy podczas festynu mieli okazję poznać bliżej sprzęt będący na wyposażeniu pwdDWDP-W, Policji, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Służby Więziennej, Straży Pożarnej, Urzędu Celno-Skarbowego (KAS).  

Na zakończenie podopieczni  skosztowali wojskowej grochówki i w dobrych nastrojach wrócili do placówki. 

  

  

 

Czytaj więcej

Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt i zbiórka karmy przez uczestników ŚDS w Jegłowniku

 Elbląg, dnia 15.05.2019 r.  

4 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. W odniesieniu do powyższego i na apel schroniska „Animals” w Elblągu pracownicy i uczestnicy  ŚDS w Jegłowniku przekazali karmę dla bezpańskich psów i kotów, podopiecznych schroniska. W okresie wiosenno- letnim zwierząt w schronisku  niestety przybywa. 

Pamiętajmy, że to my jesteśmy odpowiedzialni za zwierzęta, które oswoiliśmy i to my możemy zmienić ich los na lepszy !

Kontynuując akcję wsparcia elbląskiego schroniska „Animals” podopieczni ŚDS w Jegłowniku zorganizowali ponownie zbiórkę karmy dla bezpańskich psów i kotów. W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzeb innych. W naszym ośrodku  chcemy, by uczestnicy uczyli się odpowiedzialności, staramy się uwrażliwiać podopiecznych nie tylko na potrzeby innych ludzi, ale również zwierząt. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa jakości życia zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie osób niepełnosprawnych  do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Cieszymy się, że tak wielu podopiecznych i ich rodzin odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w akcji. W ramach przeprowadzonej zbiórki zorganizowana została wycieczka do schroniska. Podopieczni  poznali  zasady funkcjonowania schroniska oraz obejrzeli  pomieszczenia dla psów i kotów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim podopiecznym i ich  rodzicom  za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.

Dzielenie się tym, co mamy – to dobry nawyk. Nie bądźcie obojętni na los bezdomnych zwierząt!!!  

Dziękujemy za okazane serce !

 

 

Czytaj więcej
1 2 3 4 5

 


  


                                                                                                                     
.