Aktualności

Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu

 Elbląg, dnia 09.03.2021 r.

 

W lutym 2021 r. uczestnicy ŚDS w Jegłowniku wraz z terapeutą udali się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu celem przekazania zebranej przez podopiecznych i kadrę karmy, kocy i poduszek. Akcja miała na celu uwrażliwianie uczestników na los bezdomnych  i potrzebujących zwierząt. Dla nas to tylko pożywienie i ciepły kawałek materiału, a dla nich, zwłaszcza zimą, nadzieja na lepsze jutro.

 

 

Czytaj więcej

Zawieszenie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie z powodu pandemii Covid- 19

Elbląg, dnia 01.03.2021 r.

 

 

Zgodnie z decyzją Wojewody Warmińsko- Mazurskiego od dnia 1 marca 2021 roku do dnia 14 marca 2021 roku zawieszona została działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej Covid- 19. Formą aktywizowania uczestników będzie realizowanie pracy zdalnej. Podejmowane będą również działania obejmujące monitorowanie aktualnej sytuacji uczestników i reagowanie na bieżąco na zgłaszane przez nich potrzeby.

Czytaj więcej

Całodobowy trening umiejętności społecznych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 01.03.2021 r. 

 

W lutym całodobowy trening umiejętności społecznych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie odbywał się w dniach 26.02.2021- 28.02.2021 roku. Pobyty weekendowe odbywają się w sposób cykliczny,a do udziału w nich zgłaszają się chętni uczestnicy. W każdym weekendzie udział biorą cztery osoby, będące na co dzień uczestnikami w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie. Osoby te zakwaterowane zostają w specjalnie przygotowanych w tym celu dwóch pomieszczeniach całodobowych, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wszelkie wydarzenia odbywają się według wcześniej przygotowanego harmonogramu i są dostosowane do potrzeb i możliwości biorących w nich udział uczestników.

Podczas tego pobytu całodobowego uczestnicy realizowali trening funkcjonowania w życiu codziennym z nastawieniem na rozwijanie samodzielności oraz zainteresowań i kształtowanie dobrych nawyków i treningi higieny osobistej. Duży nacisk kładzie się także na integrację oraz utrwalenie umiejętności współpracy w grupie. Uczestnicy wspólnie przygotowują posiłki. W związku z panującą pandemią zaplanowany czas spędzamy obecnie we własnym gronie .

Wszelkie wydarzenia odbywają się zgodnie z reżimem sanitarnym.

 

 

 

Czytaj więcej

Tłusty Czwartek w ŚDS w Jegłowniku

 Elbląg, dnia 15.02.2021 r.

 

Jak co roku Tłusty Czwartek obchodziliśmy w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jegłowniku w słodkiej atmosferze. Pieczone własnoręcznie pączki pachniały jak marzenie, a smakowały jeszcze lepiej. Jedyne co się nikomu nie udało to zjedzenie tylko jednego pączusia. 

   

  

 

 

Czytaj więcej

Tłusty czwartek w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

Elbląg, dnia 11.02.2021 r. 

 

 

Tłusty czwartek jest dniem, który na stałe wpisał się do kalendarza Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie. Co roku przypada w ostatni czwartek karnawału i wedle tradycji w tym wyjątkowym dniu dozwolone jest objadanie się słodkościami a przede wszystkim pączkami. Tradycyjnie nie mogło ich zabraknąć również u nas. Pandemia wpłynęła na sposób organizacji tego dnia, jednak wszystko zostało zrealizowane według planu i kadra odpowiedzialna za pracownie kulinarną stanęła na wysokości zadania. Upieczone pączki nadziewane były konfiturą różaną i owocową oraz budyniem i kajmakiem.

Od samego rana w Ośrodku unosił się zapach słodkich pyszności, których wspólnie skosztowaliśmy podczas treningu kulturalnego spożycia posiłku i by tradycji stało się zadość, objadaliśmy się nimi do syta.

 

   

      

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Pizzy w ŚDS w Jegłowniku

 Elbląg, dnia 09.02.2021 r.

Pizza to jedno z najbardziej popularnych i uniwersalnych dań na świecie.  9 luty to ważna data w kalendarzu fana pizzy - bo wtedy obchodzimy jej międzynarodowe święto. W naszym Domu również uczciliśmy ten dzień. Uczestnicy sami, pod okiem terapeutów wyrabiali ciasto i komponowali składniki według własnego pomysłu i smaku. Po upieczeniu odbyła się degustacja.

   

 

Czytaj więcej

Wznowienie zajęć wspierająco - aktywizujących w ŚDS w Jegłowniku

 Elbląg, dnia 02.02.2021 r.

Witamy!

 

W dniu 01.02.2021 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jegłowniku zostały wznowione zajęcia wspierająco – aktywizujące dla naszych podopiecznych z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Aktualnie uczestnicy przyjeżdżają na zajęcia w systemie rotacyjnym. Podopieczni, którzy w danym tygodniu nie biorą udziału w aktywnościach na terenie placówki mogą korzystać ze wsparcia kadry w formie zdalnej.

   

 

Czytaj więcej

Wizyta Wojewody Warmińsko – Mazurskiego w ŚDS w Jegłowniku

 Elbląg, dnia 29.01.2021 r.

 

W dniu 28 stycznia 2021 roku mieliśmy zaszczyt gościć po raz pierwszy w naszym Domu Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego Pana Sławomira Sadowskiego. W trakcie tej spontanicznej wizyty Wojewoda miał okazję obejrzeć placówkę i zapoznać się z jej kadrą oraz działalnością. Spotkanie odbyło się w miłej i domowej atmosferze przy talerzu gorącej zupy. 

 

 

 

 

Czytaj więcej

Otwarcie mieszkania chronionego w Jasionnie

 Elbląg, dnia 29.01.2021 r.

 

W dniu 28 stycznia 2021 r. kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Jegłowniku Pani Marzena Lipińska wraz z terapeutą Panem Piotrem Szerchą uczestniczyli w otwarciu mieszkania chronionego - wspieranego w Jasionnie. Środki na ten cel Gmina Gronowo Elbląskie pozyskała od Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego. Powstałe mieszkanie przeznaczone jest dla trzech niepełnosprawnych osób, które ze względu na trudną sytuację życiową, spowodowaną m.in. kryzysem psychicznym lub innym przewlekłymi zaburzeniami czynności psychicznych potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w  życiu codziennym, ale nie wymagają usług w zakresie świadczonym przez jednostki całodobowej opieki. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele władz wojewódzkich – Wojewoda Warmińsko- Mazurski Pan Sławomir Sadowski oraz powiatowych i  lokalnych.

 

 

 

Czytaj więcej

Prace remontowe w ŚDS w Jegłowniku

 Elbląg, dnia 28.01.2021 r.

 

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Jegłowniku pracownicy wykorzystując czas pandemii przeprowadzili gruntowny remont pracowni kulinarnej i sali ogólnej. W kuchni pojawiły się nowe meble, sprzęt i akcesoria. W pięknym otoczeniu łatwiej o pozytywny nastrój.

  

 

 

Czytaj więcej
1 2 3 4

 


  


                                                                                                                     
.